Żyj smacznie i zdrowo

Żyj smacznie i zdrowo – to hasło towarzyszyło uczniom drugiej klasy gimnazjum podczas realizacji projektu edukacyjnego. Chłopcy z dużym zaangażowaniem realizowali kolejne zaplanowane działania i propagowali zdrowy tryb życia. Wspólnie z opiekunami projektu zorganizowali konkurs na plakat promujący zdrowe odżywianie, wykonali tematyczne gazetki i założyli klasowy mini – ogródek. Z okazji Dnia Kobiet upiekli dla swoich koleżanek owsiane ciasteczka, z najmłodszymi przygotowali zdrowe śniadanie, a z tymi nieco starszymi ugotowali jarzynową zupę. Gimnazjalistom przedstawili propozycje zdrowego podwieczorku i kolacji – stoisko z kaszą jaglaną z gruszkami, sałatką owocową i mlecznym koktajlem cieszyło się dużym powodzeniem. Najmłodszych zaprosili też do ,,Zdrowolandii’’ – baśniowej krainy, o której opowiedzieli w przygotowanym przez siebie przedstawieniu. Jak widać na zdjęciach było smacznie, zdrowo i wesoło.
Działania uczniów były wspierane przez panie: Agnieszkę Romańską, Elżbietę Turakiewicz, Katarzynę Majcherczyk, Edytę Maciejewską.

Opracowała: Agnieszka Romańska, Edyta Maciejewska.

Facebooktwittergoogle_plus