Tajemnicze BMI

Specjaliści od zdrowego odżywiania, opisując sylwetkę czy przedstawiając propozycje diet i ćwiczeń, często używają różnych tajemniczych skrótów. Niektóre z nich brzmią trochę groźnie, ale uczniowie kl. 5L i 2G byli bardziej zaintrygowani niż przestraszeni, gdy usłyszeli o wyjściu do pielęgniarskiego gabinetu i obliczaniu BMI. Pani Grażyna Gaj, szkolna pielęgniarka wyjaśniła, o co w tym wszystkim chodzi. A później było bardzo wesoło – mierzenie, ważenie, odgadywanie wagi i wzrostu kolegów, a następnie trochę matematycznych obliczeń i już każdy wiedział…, czy popołudniem wybrać się na porcję frytek, czy rowerową przejażdżkę lub mecz z kolegami.

Dziękujemy pani Grażynie Gaj za poświęcony czas i wyczerpujące wyjaśnienia.

Opracowała: Agnieszka Romańska, Edyta Maciejewska.

Facebooktwittergoogle_plus