„Tesco dla szkół – Przyszłość na talerzu”

Pierwsze zajęcia w ramach konkursu „Tesco dla szkół – Przyszłość na talerzu” zostały przeprowadzone w klasie 3Gż. Ich tematem było pochodzenie żywności. Uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się o tajemniczej wiadomości z przyszłości i zadaniu jakie czekało na nich na lekcji – mieli dowiedzieć się skąd w czasach, w których współcześnie żyjemy, bierze się żywność. Na stole rozłożone zostały etykiety z produktów żywnościowych, które pojawiły się w kolejnym, krótkim filmie zaprezentowanym na lekcji. Oglądając go dzieci odgadywały o jaką roślinę lub produkt żywnościowy chodzi i odszukiwały na stole właściwą etykietę. Następnie wybrały 4 produkty: oliwę, herbatę, kaszę i ryż. O nich właśnie miały zdobyć podstawowe wiadomości: jak wygląda dana roślina, gdzie się ją uprawia, jakie są jej rodzaje, co z niej można przygotować do jedzenia. Na dużym arkuszu szarego papieru uczniowie przygotowali plakat: znaleźli w internecie zdjęcia wybranych roślin, wydrukowali je i przykleili, dobrali stosowne etykiety produktów spożywczych, podpisywali te produkty oraz zapisywali skąd pochodzą wybrane przez nich wcześniej rośliny, jakie są jej rodzaje. Wykonali również na plakacie własnoręcznie rysunki roślin.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus