Spotkania z panią Melodią

instytucja kulturylogo FK mkidn_01_cmyk NCK logo Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

W kwietniu 2016 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Filharmonią Krakowską w ramach programu Kultura Dostępna Narodowego Centrum Kultury. Do końca 2016 roku będą nas odwiedzać co miesiąc niezwykli goście, którzy wprowadzą dzieci w cudowny świat muzyki klasycznej. Nietypowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci niepełnosprawnych nazwane zostały przez autorki programu – Małgorzatę Marchwianą i Monikę Grochal „Spotkaniami z panią Melodią”. Dzieci na zajęciach będą poznawać różne instrumenty, słuchać znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej oraz uczyć się prostych piosenek. Ważnym elementem zajęć będą zabawy rytmiczne, taniec i wspólne muzykowanie na prostych instrumentach perkusyjnych. Celem projektu jest umożliwienie dzieciom kontaktu z muzyką klasyczną. W roku szkolnym 2018/2019 kontynuujemy realizację zajęć umuzykalniających “Spotkania z panią Melodią”.

Opracowała: Małgorzata Majka

Opis programu

Pożegnanie z panią Melodią

Dobiegł końca realizowany przez Filharmonię Krakowską projekt „Spotkania z panią Melodią”. Ostatnie grudniowe muzyczne spotkanie odbyło się w magicznym, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci dniu – 6 grudnia.

czytaj

„Pani Melodia i barwy jesieni”

Oto Pani Jesień, która piękne kolory niesie. Wszędzie gdzie się znajduje, piękne obrazy maluje. Zostawia kolorowe liście, a one w słońcu błyszczą ogniście. Drzewa i krzewy złotem obsypuje. Park i las swoim bogactwem obdarowuje.

czytaj

Z panią Melodią na ludową nutę

Wspaniała muzyczna zabawa z polskim folklorem – tak w skrócie podsumować można kolejne spotkanie z panią Melodią, która zaprosiła nas w cudowną podróż po różnych regionach etnograficznych Polski. Znaleźliśmy się w bajkowym świecie barwnych ludowych strojów (ach, ta łowiczanka!), tańców i piosenek.

czytaj

Spotkanie z panią Melodią

W kwietniu nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Filharmonią Krakowską w ramach programu Kultura Dostępna Narodowego Centrum Kultury. Do końca 2016 roku będą nas odwiedzać co miesiąc niezwykli goście, którzy wprowadzą dzieci w cudowny świat muzyki klasycznej.

czytaj