Pani Melodia w świecie zwierząt

Kolejna wizyta naszych gości z Filharmonii Krakowskiej okazała się prawdziwą niespodzianką. Zawitały bowiem do nas zwierzątka: pszczółka, małpka, słoń i groźnie wyglądający lew. Oprócz zwierzątek pojawiły się też na scenie nowe instrumenty muzyczne: kontrabas i ksylofon. Dzieci poznały ich brzmienie, wysłuchały pięknych interpretacji dzieł muzyki filmowej m.in. z „Króla lwa” i „Pocahontas”. Nauczyły się również nowej piosenki oraz muzykowały na prostych instrumentach perkusyjnych. Zajęcia wzbudziły tak żywe zainteresowanie dzieci, iż gromkimi brawami poprosiły o bis. Nasi goście na zakończenie jeszcze raz wspólnie z uczestnikami zajęć zaśpiewali piosenkę o zwierzątkach. Na kolejne muzyczne spotkanie znów przyjdzie nam czekać cały miesiąc!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus