Spotkanie z panią Melodią

W kwietniu nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Filharmonią Krakowską w ramach programu Kultura Dostępna Narodowego Centrum Kultury. Do końca 2016 roku będą nas odwiedzać co miesiąc niezwykli goście, którzy wprowadzą dzieci w cudowny świat muzyki klasycznej. Te nietypowe zajęcia umuzykalniające nazwane przez autorki programu – Małgorzatę Marchwianą i Monikę Grochal „Spotkaniami z panią Melodią”, już dzisiaj wzbudziły zachwyt uczniów. Dzieci na zajęciach poznają różne instrumenty (w tym miesiącu był to saksofon i altówka), słuchają znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej oraz uczą się prostych piosenek. Ważnym elementem zajęć są zabawy rytmiczne. Pierwsze spotkanie już za nami, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus