Pani Melodia i odgłosy przyrody

Świat wokół nas jest pełen dźwięków, a wiele z nich znalazło swoje odbicie w muzyce. Natura jest i zawsze była natchnieniem dla twórców muzyki. Odgłosy wydawane przez zwierzęta, szum morskich fal, szum strumyka, odgłosy wiatru, czy burzy mogły ukoić nasze nerwy albo powodować poruszenie. Ostatnie spotkanie z panią Melodią pozwoliło nam dostrzec jak odgłosy przyrody potrafią ukryć się w dźwiękach muzyki. Poznaliśmy tradycyjne instrumenty
muzyczne: kontrabas i ksylofon oraz nietypowe jak na przykład burzowiec – instrument przypominający dźwięk burzy. Mieliśmy również okazję do wspólnego muzykowania z orszakiem Pani Melodii z wykorzystaniem różnych instrumentów perkusyjnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne spotkanie!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter