Trening z mistrzem

Trening z mistrzem to cykl spotkań ze znanymi sportowcami, w czasie których uczniowie naszej szkoły mają okazję nie tylko poznać wybitne postaci polskiego sportu, ale przede wszystkim wziąć aktywnie udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych zaproponowanych przez naszego gościa. Dzieci mają możliwość poznać dyscypliny sportowe, z którymi rzadko spotykają się w ramach tradycyjnych zajęć wychowania fizycznego. Zdobywają wiedzę o zasadach uprawiania danej dyscypliny, a postać mistrza zachęca ich do aktywności ruchowej i rozpoczęcia prawdziwej sportowej przygody! Zdrowe i sprawne fizycznie dziecko łatwiej się uczy, jest pogodniejsze i weselsze. Aktywność fizyczna to także sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Najlepszą zachętą do podjęcia wyzwania, jakie stanowi ruch jest dobry przykład. To najlepszy sposób, który bez użycia wielu słów przekona młodego człowieka do uprawiania sportu. Jeśli zobaczy, ile frajdy i radości sprawia ruch, z pewnością będzie chętniej uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej. Nasi mistrzowie, czyli ludzie ze sportową pasją, chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. Są więc dobrym i motywującym wzorem dla młodzieży. Mamy nadzieję, że treningi z mistrzem przyczynią się do zwiększenia zapału sportowego u naszych wychowanków!

Opracowała: Małgorzata Majka

Trening z Mistrzem – aerobic sportowy

Aerobic sportowy jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu na świecie. W ostatnich latach jest coraz bardziej popularny szczególnie w środowisku akademickim. Na naszym kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z Mistrzem” gościliśmy przedstawicieli

czytaj

Trening z Mistrzem – Rock’n’roll!

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z mistrzem” gościliśmy Mistrzynię Polski w Gimnastyce Sportowej i Rock’n’rollu Akrobatycznym panią Dorotę Lipkę – Nowak, która przyjechała do nas ze swoimi wychowankami: Zuzią i Mateuszem oraz Polą i Jankiem.

czytaj

Trening z mistrzem – Marcin Nowak

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z mistrzem” gościliśmy wspaniałego polskiego lekkoatletę, sprintera, wielokrotnego mistrza Polski, medalistę Mistrzostw Europy, uczestnika Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata – Marcina Nowaka.

czytaj

Trening z Grzegorzem Sudołem

16 września gościliśmy w naszej szkole znakomitego polskiego lekkoatletę, wielokrotnego Mistrza Polski, wicemistrza Europy, brązowego medalistę Mistrzostw Świata i trzykrotnego olimpijczyka – pana Grzegorza Sudoła

czytaj

„Trening z mistrzem”

6 maja gościliśmy w naszej szkole utytułowanych zawodników Krakowskiej Szkoły WuShu pana Michała Adamowicza i pana Michała Frosika, którzy zaprosili uczniów klas gimnazjalnych do udziału w niecodziennym treningu.

czytaj