„Trening z mistrzem”

6 maja gościliśmy w naszej szkole utytułowanych zawodników Krakowskiej Szkoły WuShu pana Michała Adamowicza i pana Michała Frosika, którzy zaprosili uczniów klas gimnazjalnych do udziału w niecodziennym treningu.

Wielu młodych ludzi poszukujących swojej tożsamości, angażuje się w rozmaite działania, w których mogą się sprawdzić. Nie zawsze są to zachowania pożądane. Stąd pomysł, aby dostarczyć uczniom wzorców oraz propozycji zajęć, które w konstruktywny sposób wypełnią im wolny czas. Po początkowych obawach znalazła się grupa śmiałków (wśród nich jedna dziewczyna!), która stanęła oko w oko z naszymi mistrzami. Stopniowo do wspólnej sportowej zabawy dali się również wciągnąć pozostali uczniowie. Dzięki udziałowi w treningu mieli oni okazję dowiedzieć się sporo o chińskich sztukach walki charakteryzujących się niezwykłym bogactwem technik walki bronią białą oraz bez broni: za pomocą zadawania ciosów, kopnięć, dźwigni, rzutów i podcięć. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia zachęciły uczniów do regularnego uprawiania sportu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Michałowi Adamowiczowi oraz Michałowi Frosikowi za współpracę, bezinteresowną pomoc i serce okazane naszym wychowankom!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus