Orientalny „Trening z Mistrzem” – Rozalia Walocha

Taniec orientalny jest kwintesencją kobiecości. Pełne gracji ruchy ramion, falowanie biodrami i uwodzicielskie spojrzenia – to właśnie podziwialiśmy w trakcie występu naszego niezwykłego gościa kolejnego spotkania z cyklu „Trening z Mistrzem”. Była nim pani Rozalia Walocha Mistrzyni Polski oraz finalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Belly Dance. Tym razem wyjątkowo do ćwiczeń na parkiecie zostały zaproszone dziewczęta, chłopcy natomiast zasiedli na trybunach w roli widzów. Taniec orientalny ze względu na rodzaj wykonywanych ruchów angażuje praktycznie wszystkie mięśnie ciała, co przekłada się na lepszą postawę i stabilność w ruchu, daje też poczucie kobiecej siły i witalności. Taniec orientalny uczy akceptować ciało takim, jakie jest, podkreślać jego atuty i cieszyć się swoją kobiecością. Pani Rozalii udało się porwać do tańca wszystkie dziewczęta i pokazać im jak przez określone ruchy można wyrazić swoje emocje i uczucia. Dzisiejszy „Trening z Mistrzem” był jak niespodziewane wakacje w ciepłych, egzotycznych krajach. Za szczególne zaangażowanie, uśmiech na twarzy i wytrwałość, złotym medalem wyróżniona została przez panią Rozalię Wika Wojciechowska z klasy 7U. Gratulujemy!

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus