Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

Ogród Zoologiczny w Lasku Wolskim w Krakowie, to jedna z większych atrakcji Małopolski. Przestrzegając zasad zachowania się w ZOO, uczniowie klas: 4UA, 7S, 8UA, 3PPD odwiedzili to miejsce, tym razem w jesiennej aurze. Z zaciekawieniem i skupieniem podziwiali różnorodne gatunki zwierząt: żyrafy, dwugarbnego wielbłąda, kopytne zebry, jelenie i antylopy, dostojne flamingi i towarzyskiego pawia. Dużo radości wywołały pingwiny, które dały się obserwować na wybiegu, pod wodą, jak również w trakcie porannego posiłku. Interesujące i emocjonujące okazały się pawilony zwierząt nocnych i egzotycznych. W przyciemnionych budynkach, w skupieniu, uczniowie, wypatrywali zwierząt ukrytych wśród bujnej roślinności. Sporą atrakcją były słonie indyjskie, które pozowały do zdjęcia upamiętniającego tę wspaniałą, egzotyczną wycieczkę. Z pewnością powrócimy jeszcze w to miejsce.
Opracowała: J. Bielak

Facebooktwitter