Kurs pierwszej pomocy

W dniu 11.10.2023 r. w naszej szkole odbył się niezwykle cenny i pouczający kurs pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Medyków z Fundacji Przystań Medyczna. Podczas kursu, nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się kilku kluczowych umiejętności. Poznali techniki bandażowania oraz nabyli umiejętność przyklejania plastrów, co może okazać się niezwykle
przydatne w przypadku drobnych urazów i skaleczeń. Uczyli się także tamować krwotoki z nosa i praktycznie stosować folię termiczną. Ważnym elementem szkolenia była także edukacja dotycząca numeru alarmowego 112, który jest niezwykle istotny w przypadku nagłych sytuacji wymagających pomocy. Na zakończenie kursu, uczniowie mieli możliwość bliższego obejrzenia karetki.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w tym kursie i wykazali się wielką chęcią nauki i pomocy innym. Dziękujemy Wolontariuszom Przystani Medycznej za poświęcony czas i wiedzę, którą przekazali naszym uczniom. Dzięki takiemu szkoleniu nasi podopieczni stają się bardziej świadomi i gotowi, aby pomagać innym w sytuacjach kryzysowych.
M.Data, B.Markowska

Facebooktwitter