Powitanie Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca w naszej szkole to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. W tym dniu z radością witamy nadchodzącą wiosną oraz świętujemy dzień niezwykłych osób. Wiosnę w tym roku przywitaliśmy bardzo nietypowo. Dzięki Panu Krystianowi Truchalskiemu (https://krystiantruchalski.pl) odbyliśmy piękną podróż do Afryki w poszukiwaniu dobra, miłości i szczęścia. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego wiosennego śniadania i rzeczy najważniejszej – pożegnania Marzanny.


21 marca to też Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpety nie do pary, będące synonimem niedopasowania genotypowego. Tradycyjnie w holu szkoły zawisły piękne kolorowe skarpety, a nasi uczniowie pozostając w afrykańskim klimacie przenieśli się na warsztaty bębniarskie poprowadzone przez pana Krystiana. Radość ze spotkania była ogromna, a muzyczną twórczość słychać było zapewne w całej Wieliczce.
Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Krystianowi Truchalskiemu za wizytę w naszej szkole – cudowną podróż do Afryki i radosne spotkanie z muzyką.
Radzie Rodziców dziękujemy za sfinansowanie warsztatów.

Facebooktwitter