Fabryka ozdób choinkowych „Bombek”

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas: 2U, 3U, 3UA, 3L, 7U, 8UB, 8L odwiedzili wielicką fabrykę ozdób choinkowych „Bombek”,która od wielu lat zajmuje się produkcją szklanych ozdób. W fabryce wytwarzane są zarówno tradycyjne bombki, jak również formy o nietypowych kształtach. Wśród bombek można spotkać: brodate Mikołaje, zabawne bałwanki, srebrzyste aniołki i mnóstwo różnych zwierzaków. Uczniowie mieli okazję obserwować niektóre etapy wytwarzania bombek, min.: proces srebrzenia bombek, matowanie ozdób, pokrywanie farbą, suszenie w tunelu, obcinanie bombek. Wzięli również udział w warsztatach, podczas których każdy ozdobił swoją bombkę kolorowymi farbami i brokatami, nadając jej niepowtarzalny wygląd. Zapakowane bombki, uczniowie zabrali do domów. Z pewnością będą one niezwykłą dekoracją własnej choinki lub, kto wie, prezentem dla bliskiej osoby.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwitter