Obrazy z szyszek

Szyszki to prawdziwe wyzwanie dla wyobraźni. Można z nich zrobić przepiękne florystyczne dekoracje. Stąd pomysł, aby kolejne warsztaty w ramach innowacji „Arcydzieła rękodzieła” poświęcone były właśnie tworzeniu obrazów z różnych rodzajów szyszek. Zebrane podczas jesiennych spacerów do lasu szyszki należało na początku uformować w kształt kwiatów przy pomocy cążek. Następnie szyszki malowane były farbami temperowymi, suszone, aż wreszcie wykorzystane wraz z innymi skarbami jesieni (jak kasztany, owoce dzikiej róży, suszone trawy), do tworzenia florystycznych kompozycji. W efekcie powstały barwne, piękne obrazy, z którymi dumnie pozowaliśmy do pamiątkowych zdjęć. Warsztaty jak zwykle były również okazją do spotkania z absolwentami szkoły – uczestnikami ŚDS w Tomaszkowicach oraz
budowania i wzmacniania pozytywnych relacji między uczestnikami spotkania.
Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter