„Wielcy matematycy – matematyka bliżej nas”

Pod koniec października rozpoczęto innowację matematyczną pt. „Wielcy matematycy – matematyka bliżej nas”. W innowacji biorą udział klasa 4-5L oraz 6-8L. Innowacja ma na celu rozwijanie i pogłębienie wiedzy matematycznej, aktywizację uczniów oraz przełamanie ich wewnętrznych oporów do wiedzy matematycznej, jak również
umacnianie zamiłowania do matematyki. Pierwszym wielkim matematykiem z jakim przyszło się zmierzyć uczniom był ARCHIMEDES. Podczas krótkiego filmiku, przedstawiono uczniom życiorys Archimedesa oraz jego wielkie odkrycia. Następnie rozwiązywali sudoku graficzne i liczbowe. Nie było to łatwe zadanie ale każdy uczeń dał radę. Już niebawem poznamy kolejnego wielkiego matematyka!

Opracowała: J. Rosół, J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus