Dzień Edukacji Narodowej

Za to wszystko, co jeszcze dla nas tajemnicą
(przed nami jeszcze sporo szkolnych lat),
za to składamy Wam dziś wiele życzeń,
z nimi jesienny, najpiękniejszy kwiat!
T. Śliwiak, Kwiaty dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do wyrażenia swoim nauczycielom wdzięczności za ich całoroczne wsparcie, wyrozumiałość i troskę. Nasi uczniowi wyrazili ją w uroczystej akademii, jak co roku pełnej humoru, z mała dawką ironii, powagi i refleksji.
Uroczystość rozpoczęła się występem najmłodszych. Mali artyści z klasy 1L i 1U zachwycili wszystkich i otrzymali gromkie brawa, po których zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby. Po tak udanym debiucie na pewno jeszcze nieraz zobaczymy ich na szkolnej scenie.
Starsi uczniowie tradycyjnie przygotowali poranne wydanie wiadomości Kosiba TV. Widzowie obejrzeli Bajkę o zmęczonym belferku, reklamę gadżetów niezbędnych każdemu nauczycielowi, piosenkę o zdrowiu w wykonaniu uczniów kl. 6U i 7UB oraz szkolną galę oscarową. Po raz pierwszy w programie pojawił się koncert życzeń. Piosenkę Śpiewać każdy może dla nauczycieli muzyki przygotowała klasa 3 PP i 2PPB, a muzyczną dedykację dla tych, których godzina lekcyjna trwa 60 minut, przygotowała kl. 2 PPD i zespół RW.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus