Uczymy się i bawimy w domu – zajęcia świetlicowe

Przedstawiamy kolejne pomysły na spędzanie czasu wolnego w domu.

Praca plastyczna „Ślimaki”
Do wykonania tej pracy potrzebne nam będą: plastelina, łupiny orzecha włoskiego, farby, kartka zielonego papieru.
Z plasteliny formujemy nogę i czułki ślimaka. Łupinę orzecha włoskiego malujemy farbą na dowolne kolory, po wyschnięciu mocujemy jako muszlę na uformowanej plastelinie. Gotowego ślimaka umieszczamy na listku.

Domowe kino
Kto z nas nie lubi oglądać bajek? Jest ich mnóstwo w sieci, my proponujemy: „Reksiowa jesień”, „ Świnka Peppa – Wietrzny jesienny dzień”, „Witaj, Franklin – Franklin i dynia”, „Opowiedz nam coś Milu – odcinek: Szymon i cztery pory roku”.

Przewlekanki
Zrobienie przewlekanki to całkiem prosta sprawa. Potrzebujemy tylko tekturę, dziurkacz i sznurówki. Na wyciętej w ciekawy kształt tekturze robimy dziurki i nawlekamy sznurówki. Dla uatrakcyjnienia możemy ją również własnoręcznie ozdobić.

Zabawa „Wyścig z dynią”
Do tej zabawy potrzebna nam jest dynia (nie może być zbyt duża) i kij np. od miotły. Dziecko stoi na linii mety – po usłyszeniu sygnału „start” turla dynię. Możemy zrobić rodzinne wyścigi mierząc każdemu uczestnikowi czas.

Jesienna sowa
Wystarczy wyciąć elementy z filcu, przykleić klejem na gorąco i gotowe. Taka mała ozdoba z pewnością znajdzie miejsce w niejednym pokoju.

Miłej zabawy życzą wychowawcy świetlicy szkolnej: B. Banaś, Ł. Grądalski, M. Pacura, M.Tokarz

Facebooktwittergoogle_plus