Uczymy się i bawimy w domu – spędzanie czasu wolnego

Przedstawiamy Państwu kolejne propozycje na wspólną zabawę w domach. Dzisiaj dalsza część aktywności związanych z aktualną porą roku. Zapraszamy.
Przypominamy również o naszym koncie na Facebooku. Zapraszamy do zaglądania.

Kasztankowe memory
Na jasnej stronie kasztanów rysujemy czarnym pisakiem figury geometryczne. Ważne, aby kazdy kasztan miał parę. Później ukłądamy je na stole tak, aby namalowanej figury nie było widać. Odkrywamy po kolei kasztany szukając pary.

Zabawy ruchowe:
Jesienne listki
Dziecko biega po pokoju lub ogródku, na hasło DUŻE LIŚCIE dziecko wyciąga do góry ręce, na hasło MAŁE LISTKI – przykuca.

Stań jak grzybek
Dziecko chodzi w kóło w rytm muzyki. Na hasło STAŃ JAK GRZYBEK dziecko staje na jednej nodze.

Liście na wietrze – ćwiczenie oddechowe
Wycinamy z papieru liście, rozkładamy je na podłodze i prosimy dziecko aby rozdmuchało je po całym pokoju.

Korale z jarzębiny
Jeżeli macie możliwość zebrać owoce jarzębiny, to zachęcamy do tworzenia pięknych korali lub bransoletek. Takie ozodby z pewnością skradną Wasze serca.

Jesienne zgaduj – zgadula
Rodzic umieszcza w pudełeczku jakiś atrybut jesieni (listek, żołędzia, kasztana, dynię,orzecha). Zasłaniamy dziecku oczy i prosimy aby włożyło rękę do pudełka i odgadło, czego dotyka.

Mozaika z liści
Jeżeli macie możliwość przynieść różnokolorowe liśćie ze spaceru, możecie wykorzystać je do stworzenia pięknej mozaiki. Jeśli nie macie takiej możliwości, możecie użyć skrawków kolorowych papierów. Odrysowujemy na kartce szablon listka a później za pomocą kleju magik lub vicol przyklejamy kawałki liści o różnych kolorach. Efekt jest zachwycający.

Jesienne smaki
Jesień, to również smak jabłka, śliwki, pysznej konfitury czy gorącej czekolady. Zaproście dziecko do kuchni i stwórzcie razem Waszą kompozycję jesiennych samków. Możecie, na przykład, zrobić jabłka pieczone z cynamonem i dżemem. Jabłka należy wydrążyć z gniazd nasiennych a w ich miejsce włożyć łyżeczkę ulubionego dżemu. Całość posypać cynamonem. Piec w 150 stopniach ok. 30 min.
SMACZNEGO.

Przyjemnej zabawy życzą wychowawcy szkolnej świetlicy: J.Gorczyński,Ł. Grądalski, G. Koszler, M.Pacura

Facebooktwittergoogle_plus