Wycieczka do Radwanowic

W upalny poniedziałek klasy 3GŻ, 7U i 8UB wybrały się w odwiedziny do zaprzyjaźnionej szkoły w Radwanowicach. Miłe przyjęcie sprawia, że uczniowie zawsze czują się tam “jak u siebie w domu”. Pobyt rozpoczęliśmy wspólnymi rozmowami oraz projekcją filmów z wydarzeń szkolnych. Następnie uczniowie otrzymali koperty z zadaniami i wyruszyli w teren, aby znaleźć odpowiedzi na przygotowane pytania. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był sad z pysznymi czereśniami. Później poszliśmy do ogrodu, by rozwiązać zadania o ptakach. Przyjaciele z Radwanowic zabrali nas też na spacer do parku krajobrazowego “Dolinki podkrakowskie”. Po drodze pokazali nam pomnik, mówiący o wielkiej tragedii mieszkańców, która miała miejsce podczas II wojny światowej. Zmęczeni spacerem, wszyscy odzyskali siły widząc wspaniały plac zabaw. Tam też czekała na nas niespodzianka, w postaci kilku kartonów pysznej pizzy. Nie byliśmy w stanie zjeść wszystkiego!!!! Zmęczeni, ale szczęśliwi pożegnaliśmy kolegów i zaprosiliśmy ich do nas jesienią.

Opracowała: K Kluska

Facebooktwitter