Dzień Patron

Dnia 4 czerwca obchodziliśmy tradycyjnie Dzień Patrona naszej szkoły- brata Alojzego Kosiby. Jak co roku dzień ten był pełen atrakcji.
Pierwszą z nich był wspaniały koncert nauczycieli i uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia w Skawinie. Na scenie auli szkolnej mieliśmy okazję posłuchać różnych instrumentów: puzonu, wiolonczeli, altówki oraz instrumentów perkusyjnych. Artyści wykonali utwory z repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziły melodie z filmów dla dzieci. Serdecznie dziękujemy muzykom za ten piękny występ i zapraszamy za rok.
Następną atrakcją było przedstawienie pt. „ Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu rodziców naszych uczniów.

Na scenie zaprezentowali się:
Królowa– Małgorzata Warchoł
Król – Marta Stawarz
Książe – Joanna Piątek
Pirlipatka – Sylwia Cieśla
Księżniczki – Aneta Wojciechowska, Barbara Kruszyna, Małgorzata Radwańska, Bernadetta Łazarczyk, Edyta Sarga
Herold – Andrzej Szylar
Bałazen – Agnieszka Szylar, Irena Miękina
Służąca – Jolanta Stolarska

Zachwycone dzieci obejrzały bajkę o królewiczu, który szukał żony. Historia zaczęła się smutno, gdyż mimo wielu kandydatek, żadna nie była prawdziwą księżniczką. W końcu jednak pojawiła się ta jedyna i jak to zwykle w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło. Śmiechom, brawom nie było końca. Przedstawienie wzbudziło wielki entuzjazm całej widowni. Rodzicom w pracy nad przedstawieniem pomogły panie: Kinga Biel, Anna Piwowarczyk.
Kolejnym punktem programu był taneczny występ naszych uczniów. Zgromadzona na Sali gimnastycznej publiczność podziwiała uczniów , którzy wykonali trzy różne tańce do kulinarnych piosenek: „Pomidorowa”, „ Zupa Romana” i „Bombonierka”. Zabawnie zilustrowane ruchem piosenki podobały się widowni, która mocno biła brawa.
Następnym punktem programu było znalezienie wśród naszych uczniów Damy i Dżentelmena- konkurs przygotowany przez panią A. Jezierską i I. Winiszewską. W konkurencjach zmierzyły się trzy pary uczniów. Kandydaci odpowiadali na pytania związane z zachowaniem się w różnych sytuacjach, wykonywali też różne zdania jak zapinanie koszul spinkami (chłopcy) czy malowanie się i strojenie ( dziewczęta). Kandydatki i kandydaci wykazali się taktem i elegancją, a decyzją jury wyróżniającą się parą zostali: Aleksandra Skałka i Patryk Front.
W radosnych nastrojach nasi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Mieli okazję wspólnie potańczyć z zaprzyjaźnionymi uczniami z PCKZiU.
Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Uczniowie ze smakiem zajadali kiełbaski z grilla przygotowane przez nauczycieli.
Na tym zakończono obchody Dnia Patrona 2019 r. Nauczyciele i uczniowie długo będą wspominać koncerty, pokazy i przedstawienie oraz czekać na kolejne „Braciszkowe” spotkanie w przyszłym roku.

Opracowała: M. Ryńska

Facebooktwitter