Oskar i pani Róża

,,Codziennie patrz na świat,
jakbyś oglądał go po raz pierwszy.’’
(Éric-Emmanuel Schmitt, Oskar i Pani Róża)

W Teatrze Współczesnym w Krakowie byliśmy już wiele razy, ale ten wyjazd był wyjątkowy, podobnie jak obejrzana przez młodzież sztuka, pełna ciepła i humoru przeplatanego ze smutkiem i wzruszeniem. Uczniowie klasy 8L spotkali się z bohaterami powieści E.E.Schmitta Oskar i Pani Róża. Wraz z tytułowym bohaterem przeżywali jego rozterki, zadawali trudne pytania i szukali na nie odpowiedzi oraz odkrywali to, co jest najważniejsze w życiu człowieka. Po raz kolejny przekonali się, że teatr nie tylko bawi i uczy, ale też dostarcza wielu emocji i skłania do refleksji. A teraz z niecierpliwością czekają na kolejne teatralne spotkania.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus