Wycieczka DO 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach

W pogodny październikowy czwartek uczniowie klas: 7U, 8U, 3GŻ, 6L, 8L, 3GŻA,3PP, wybrali się na wycieczkę do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego im. płk pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Balicach. Początek wycieczki został rozpoczęty przez film edukacyjny o najnowocześniejszych samolotach transportowych w wojsku. Na wystawie historycznej uczniowie mieli okazje zobaczyć mundury pilotów oraz makiety samolotów wojskowych. Kolejną atrakcją było zwiedzanie archiwalnego samolotu, każdy mógł wejść rozsiąść się na miejscu pasażera, ale również poczuć się jak prawdziwy pilot w kokpicie. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie samolotu, którym obecnie żołnierze latają by udzielać pomocy medycznej, swoim rannym kolegom na całym świecie. Można było nauczyć się otwierać zamki w samolocie, zobaczyć, jak otwiera się podwozie cały czas jednocześnie słuchając jak lądują i startują samoloty. Nikt z nas nie spodziewał się, że straż pożarna, to tak ogromny budynek w bazie wojskowej. Panowie strażacy zaprezentowali nam jak szybko muszą wyruszać na akcję ratowniczą. Każdy mógł usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Kolejną niespodzianka był pokaz „gaszenia pożaru”… i ku zdumieniu wszystkich, ukazała się tęcza. Składamy serdeczne podziękowania Pani porucznik Marzenie Dudaryk za wspaniałe oprowadzenie
i niezapomniane wrażenia.

Opracowała : J. Koszler

Facebooktwittergoogle_plus