Festiwal Filmów o Autyzmie

W dniach 1 – 3 grudnia w kinie „Mikro” w Krakowie odbył się 7 Festiwal Filmów o Autyźmie i Zespole Aspergera. Wydarzeniem towarzyszącym była, jak co roku, wystawa w hallu Kina Mikro. Tym razem została ona przygotowana z wykorzystaniem prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Wystawa nosiła tytuł „Świat na niebiesko”. Oprawę graficzną przygotowała ilustratorka książek dla dzieci Małgorzata Flis.
W trakcie tegorocznego przeglądu zaprezentowano sześć filmów fabularnych i dokumentalnych, m.in. „Normalny Autystyczny Film” Miroslava Janka – według krytyków jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych 2016 roku, czy amerykański dokument „Nie po kolei”.

Festiwal to nie tylko filmy, to również spotkania z gośćmi. Nauczyciele naszej szkoły wysłuchali rozmowę z Kosmą Moczkiem – z tzw. self – adwokatem, osobą ze spektrum autyzmu, informatykiem, fotografem, oraz dr. Irą Heilveilem – psychologiem klinicznym, terapeutą, nauczycielem akademickim University of California w Los Angeles i producentem filmu „Autism in Love” („Autyzm i miłość”), który również prezentowany był podczas festiwalu.

Opracowała: M.Paczka, A.Cichoń, J.Pawelec, D.Stachowicz

Facebooktwittergoogle_plus