Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość

Uczniowie klasy 5L, 5 UB i 7 L w ramach realizowanego w naszej szkole programu Książki naszych marzeń wzięli udział w cyklu nietypowych lekcji. Było ciekawie, wesoło i kolorowo, ale w Akademii Pana Kleksa nie mogło być inaczej. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonywali zadania podczas lekcji kleksografii, geografii i planszomanii, wykazując się przy tym wyobraźnią, sprytem i oczywiście dużą wiedzą. W czasie zajęć kulinarnych ,,wyczarowali’’ bajecznie kolorowy i przepyszny deser, a dzięki Pani Agacie i jej lekcji fotochemii przeprowadzili szereg ciekawych doświadczeń. Czytelnia zamieniła się w tym dniu w laboratorium a uczniowie w naukowców, którzy pod czujnym okiem Pani Bibliotekarki eksperymentowali ze sztucznymi barwnikami, olejem, sodą, pianką do golenia, wodą i płynem do mycia naczyń. W ruch poszły próbówki, menzurki i pipetka. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, obserwowali zachodzące zjawiska bawiąc się przy tym i ucząc!

A nagrodą za szczególne zaangażowanie były kolejne piegi na uśmiechniętych twarzach i dyplom absolwenta magicznej akademii.

Opracowała: A. Chmiela, A. Romańska, J. Rosół, J. Bielak

Facebooktwittergoogle_plus