Z wizytą w krakowskim Ogrodzie Zoologicznym

Drugi tydzień półkolonii „Wakacyjne harce” rozpoczęliśmy wycieczką do Lasku Wolskiego w Krakowie. W tym unikalnym parku leśnym znajduje się ogród zoologiczny, który był celem naszej eskapady. W krakowskim zoo zobaczyć można blisko 1300 zwierząt – przedstawicieli 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta zagrożone wyginięciem. Naszą uwagę najbardziej przyciągnęły m.in. pingwiny Humboldta, żyrafy, słonie, małpy i zebry. Wielką frajdę sprawiło nam karmienie zwierząt w mini zoo. W tym miejscu, stworzonym z myślą o najmłodszych, istnieje możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Można tutaj pogłaskać i nakarmić specjalnie przygotowaną paszą kucyki, osiołki, kózki karłowate czy np. lamy. Przyglądaliśmy się również z bliska zabawnym świnkom wietnamskim. To była pełna wrażeń wycieczka!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus