W królestwie bocheńskiego Skarbnika

Pierwszy tydzień „Wakacyjnych harców” zakończyliśmy niezwykłą eskapadą – była to wycieczka do Kopalni Soli w Bochni. Tajemnicza postać bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących w kopalni górników oraz zwiedzających ją turystów. Okazuje się, że niewielu jest szczęśliwców, którym udało się go spotkać. Zaczynając wędrówkę podziemnymi korytarzami zastanawialiśmy się , czy to właśnie nam uda się spotkać dobrego ducha bocheńskiej kopalni? Wyprawa solnymi korytarzami była pełna niespodzianek, a najważniejsze zakończona sukcesem – w jednej z podziemnych komór natknęliśmy się na tajemniczą, zakapturzoną i brodatą postać. Był to bocheński Skarbnik, który obdarował nas pamiątkowymi woreczkami z grudkami soli. Udało się nam nawet wykonać z nim pamiątkową fotografię. Pełni wrażeń wróciliśmy do Wieliczki, która również słynie z wydobycia tego niezwykłego surowca jaką jest sól. Było to dla nas niezwykle ciekawe doświadczenie – wizyta i porównanie kopalni w Wieliczce, którą już bardzo dobrze znamy z kopalnią bocheńską, w której gościliśmy po raz pierwszy.

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus