W świecie pszczół

Uczniowie podczas spotkania z panem Pawłem Krawczykiem – człowiekiem zakochanym w pszczołach dowiedzieli się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie. Zaproszony gość pokazał jak zbudowany jest ul, jak wybiera się z niego miód. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i poznały wiele ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę itp. Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i serce włożone w przygotowanie występu mamy nadzieje, że aniołek podarowany prosto z serc naszych uczniów sprawi, że na Pana pasieczysku będzie zawsze dobrze się działo

Bardzo dziękujemy również pani Magdalenie Marek, która była dobrym duchem tego spotkania.

Opracowała: P.Szyszkowicz

Facebooktwittergoogle_plus