Bajkolandia 2017

16 marca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się VII edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”, którego gospodarzem był Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

W tym roku festiwal swoją obecnością uświetnili przedstawiciele Powiatu: Pan Jacek Juszkiewicz – Starosta Wielicki, Pan Łukasz Sadkiewicz – Wicestarosta Wielicki, Pan Roman Wcisło – Członek Zarządu, Pani Anna Iwanowska – Skarbnik Powiatu oraz Pan Tadeusz Luraniec – Sekretarz Powiatu.

Po uroczystym otwarciu festiwalu przez Pana Jacka Juszkiewicz – Starostę oraz Panią Bożenę Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby, mogliśmy podziwiać wspaniałe występy małych aktorów.

Jako pierwsi, w przedstawieniu zatytułowanym „Świnka sprężynka” zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół. W trakcie występu kibicowaliśmy uroczej śwince, która z powodu swojego ogonka, była obiektem drwin ze strony innych zwierząt. Scenariusz przedstawienia opracowały Panie: Magdalena Kaczor, Joanna Michałek – Balonek
oraz Magdalena Kozłowska.

Następnie na scenie, w spektaklu tanecznym „W karnawale”, wystąpili mali aktorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Roztańczone i rozśpiewane dzieci sprawiły, że nogi publiczności rwały się do tańca. Uczniów do występu przygotowały Panie: Ewa Kozak oraz Paulina Maćkowska.

W kolejnym przedstawieniu „Zaczarowany pociąg” zaprezentowali się wychowankowie Samorządowego Przedszkola nr 37 w Krakowie. W trakcie występu poznaliśmy stacje, takie jak Kapturkowo czy Krasnoludkowo oraz ich bajkowych mieszkańców. Przedstawienie przygotowały Panie Edyta Widomska i Justyna Skiba.

Jako ostatni na scenie, w spektaklu zatytułowanym „Brzechwa na wesoło”, zaprezentowali się uczniowie klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 11 w Krakowie. Mieliśmy wspaniałą okazję, aby przypomnieć sobie twórczość pisarza. Inscenizację przygotowała Pani Joanna Iniewicz.

Następnie Jury w składzie: Pani Jadwiga Duda z Klubu Przyjaciół Wieliczki,
Pani Urszula Czernecka – fizjoterapeuta z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Wieliczce, Pani Bożena Prochwicz – Dyrektor Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby
w Wieliczce, udało się na obrady. W tym czasie nasz szkolny dogoterapeuta – Laura Gallas-Diener z pomocą czworonoga Kazika, umiliła czas oczekiwania na wyniki konkursu.

Szacowne Jury doceniło występy aktorów i zdecydowało, że zwycięzcami VII edycji Festiwalu Teatralnego zostają ex aequo wszyscy uczestnicy! Po wręczeniu nagród dzieciom nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Organizator „Bajkolandii” pragnie podziękować głównemu sponsorowi festiwalu -Panu Edwardowi Biernackiemu – Prezesowi Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Anecie Palonek z piekarni „Złoty Kłos” za pieczywo, które umiliło czas oczekiwania pomiędzy występami oraz Panu Wojciechowi Śliwie – właścicielowi sieci sklepów Paleo, który przekazał napoje i słodycze dla uczestników przeglądu teatralnego.

Podziękowania kieruję do wszystkich uczestników festiwalu oraz opiekunów grup.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus