Pierwszy bocian w naszej szkole!

Wszyscy już tęsknimy za wiosną, podmuchem ciepłego wiatru i promieniami wiosennego słońca na naszych twarzach. Również uczniowie klasy 1GA nie mogli się doczekać cieplejszych dni, dlatego szybko zabrali się do pracy i wykonali pierwszy zwiastun wiosny – bociana. Praca nad bocianem była długa i żmudna – najpierw należało uformować jego kształt z szarego papieru, dobrze obrać miarę, aby wymiary były jak najbardziej rzeczywiste, okleić gazetami i ręcznikiem papierowym, pomalować farbami i przykleić piórka. Nasza ciężka praca się opłacała, ponieważ mamy teraz na szkolnym korytarzu pięknego bociana, a jak dawniej wierzono, gdzie bocian założy swe gniazdo, będzie się szczęśliwie działo, w myśl staropolskiego przysłowia: „szczęśliwy dom, gdzie boćki są”!

Opracowała: B. Waśniowska

Facebooktwittergoogle_plus