Wiosna z ortografią

O żonkilach, przylaszczkach, jaskółkach, trzmielach i …wiosennych porządkach opowiadali starsi uczniowie naszej szkoły w ramach kolejnej już edycji konkursu „Wiosna z ortografią”. Zapachniało wiosną, chociaż zadania nie były łatwe: piękne wiosenne kwiaty mają trudne nazwy, a świat owadów i zwierząt naszpikowany jest ortograficznymi pułapkami! Uczniowie układali wyrazy z rozsypanek, uzupełniali brakujące litery, decydowali „h” czy „ch” i „ż” czy „rz” i tworzyli wiosenne przysłowia. Z trudnymi zadaniami najlepiej poradził sobie Grzegorz z klasy 1PP, tuz za nim uplasowała się Kasia z klasy 6L oraz Patryk z klasy 3g. Mistrzowie ortografii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs przygotowały polonistki A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus