Dzień Psa

10 marca w naszej szkole był Dzień Psa. Psy przejęły rządy nad szkołą. Pani Dyrektor występowała ze swoim pupilem Figlem, a nad całością przedsięwzięcia czuwała Winni- nasza psia terapeutka. Pani Beata Waśniowska zadbała, żeby na wystawie przez nią zorganizowanej każde dziecko ze szkoły miało zdjęcie ze swoim psem, albo z psem pracującym w naszej szkole. Odbył się także konkurs projektów edukacyjnych. Jury miało ogromny problem z wyborem zwycięscy, wszystkie projekty były bardzo interesujące i wymagały dużo pracy od uczniów i nauczycieli. Po burzliwej naradzie jury uznało, że najlepszy był projekt klasy 1Gż, „Pieskie życie, dobre życie”. Uczniowie przygotowali plakat na temat prawidłowej opieki nad psami, przedstawili także prezentację komputerową. Uczniowie ubrani byli w koszulki z dużo mówiącym napisem „u nas Dzień Psa, trwa cały rok”. Drugie miejsce zajęła klasa 6L z projektem na temat oznakowania psów. Zwrócono naszą uwagę na to, że jako właściciele musimy zadbać o to, żeby nasze psy miały na sobie adresatki, albo czipy, które w razie zagubienia pomogą im trafić do domu. Trzecie miejsce zajęła klasa 3Gż i projekt „Pan piesek był chory”. Uczniowie razem z wychowawcą między innymi przeprowadzili wywiad z lekarzem weterynarii na temat prawidłowej opieki nad psem, a także przedstawili prezentację komputerową. Wyróżnione zostały klasy 2PP i bardzo wzruszająca prezentacja „Przyjaciel potrzebny od zaraz”, 1G projekt „Pies to mój przyjaciel”, 2Gż, 1GA, 3z- projekt „Żółta wstążka”, 1PP – „Pies w naszych książkach”.

W Dniu Psa odwiedziła nas też pani Ewa Stadtmuller, z wierszami „Różne rasy, same asy” Próbowaliśmy naszych sił w konkursie na wiersz i piosenkę o psie. Pierwsze miejsce zajął Daniel Gawlik, drugie klasa 1U i 3UA a trzecie miejsce przyznano Krzysiowi Maderakowi.

Kiedy już opadły emocje związane z konkursami do szkoły przyjechały wyjątkowo piękne psy z Wild Dogs Team. Pani Monika Dobrowolska pokazywała nam sprzęt używany do psich sportów. Była też możliwość przejechania się na specjalnym wózku używanym do psich zaprzęgów. Najlepszy przykład odwagi dała Pani Dyrektor, która brawurowo pokonała dystans kilkudziesięciu metrów w psim zaprzęgu.

Mamy nadzieję, że za rok zorganizujemy kolejny Dzień Psa, chociaż jak mówi hasło klasy 1Gż „U nas dzień psa, trwa cały rok”

Opracowała: Laura Gallas

Facebooktwittergoogle_plus