Piknik Sportowy

Piknik sportowy “Orlik”, od 2015 roku “Dziecięce Harce”

– to impreza, która ma celu integrację dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli poprzez sport i zabawę oraz propagowanie czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Udowadnia ona, że idea programu „Moje boisko – Orlik” dotyczy również niepełnosprawnych dzieci z terenu powiatu wielickiego. W czasie kolejnych edycji pikniku nie zabrakło nigdy uśmiechu, sportowego ducha wśród uczestników i radości z udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dzieci uczestniczą w rozmaitych konkurencjach zdobywając w nich cenne punkty decydujące o zdobyciu złotego, srebrnego lub brązowego medalu. Pomoc w organizacji imprezy zapewniało dotychczas Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne „Solne Miasto”, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, Gmina Wieliczka oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

W roku szkolnym 2015/2016 zorganizowaliśmy VI Integracyjny Piknik Sportowy, który ze względu na zmianę lokalizacji*, zmienił również nazwę na „Dziecięce harce 2015”. Współorganizatorami imprezy byli Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wieliczce oraz Liceum Ogólnokształcące im. J. Matejki w Wieliczce.

*(boisko szkolne przy Kampusie Wielickim)

„Dziecięce harce 2017”

Po raz pierwszy od ośmiu lat październikowa pogoda spłatała nam figla przynosząc w dzień naszego pikniku chmury i krople deszczu. Nie zraziło to jednak ani organizatorów, ani uczestników do przybycia w mury szkoły i aktywnego udziału w VIII Integracyjnym Pikniku Sportowym „Dziecięce harce 2017”.

czytaj

Dziecięce harce 2015

I jak tu nie kochać jesieni i jej babiego lata? Przez ostatni miesiąc wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy co przyniesie pewna magiczna data! Ta data to oczywiście sobota 3 października – dzień VI Integracyjnego Pikniku Sportowego „Dziecięce harce 2015”.

czytaj