Lalka anima

Lalka anima

W marcu 2015 roku nasza szkoła rozpoczyna udział w projekcie „Lalka anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”. Projekt ten prowadzony jest przez Dwór Czeczów w Krakowie, a został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Składają się na niego warsztaty lalkarskie, warsztaty animacji poklatkowej oraz warsztaty muzyczne, których efektem końcowym będzie film animowany zrealizowany w oparciu o tekst pana Macieja Wojtyszki „Wakacje smoka Bonawentury”. Czas realizacji projektu przypada na okres od marca do grudnia 2015 roku. Będą w nim uczestniczyć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 124 oraz 111 w Krakowie oraz uczniowie naszej szkoły. Zajęcia w ramach projektu są tak pomyślane, aby nie tylko przynosiły konkretne efekty w postaci podniesienia jakości kształcenia dzieci, ale również rozwijały kompetencje społeczne uczestników projektu. W przypadku uczniów naszej szkoły udział w projekcie będzie miał walor terapeutyczny.

Bohater naszej baśni to smok pozbawiony własnej tożsamości. Aby ją odnaleźć wyrusza w świat. Każdy kolejny etap poszukiwań to odnajdywanie siebie, a dzieje się to przez kontakt z nowym typem istot, jakie smok napotyka na swej drodze. Film, który powstanie w efekcie pracy uczniów będzie zgłoszony do konkursów i na festiwale poświęcone amatorskim filmom animowanym.

Zajęcia w ramach projektu prowadzić będą:
Alicja Karczmarska – Strzebońska – artysta plastyk, specjalistka budowy lalek, współpracuje z Teatrem Groteska.
Maja Kubacka – aktorka Teatru Groteska.
Grażyna Skalniak – prowadzi projekty z zakresu edukacji artystycznej dzieci i młodzieży.
Tomasz Chołoniewski – perkusista, pedagog, zajmuje się muzyka improwizowaną, występuje z grupą The Volume.
Uczniowie będą mieli okazję spotkać w ramach projektu:
Maciej Wojtyszko – reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, autor licznych powieści dla dzieci.
Prof. Jerzy Kucia – scenarzysta i reżyser filmów animowanych, producent, pedagog, grafik i malarz.

Zobacz: FOTOGALERIA

Opracowała: Małgorzata Majka

Projekt “Lalka Anima”

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kontynuujemy nasz udział w projekcie „Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej” organizowanym przez Dwór Czeczów

czytaj

Lalka Anima

W ubiegłym tygodniu, na spotkaniu projektu „Lalka anima” organizowanym przez Dwór Czeczów, pani Alicja jak zwykle z niesamowitym entuzjazmem i pasją opowiadała nam o rodzajach lalek i dowiedzieliśmy się co to jest marionetka sycylijska.

czytaj

Lalka Anima – kolejne spotkania

W minionym tygodniu obie grupy z naszej szkoły (starsza i młodsza), po raz kolejny pojechały na warsztaty budowania lalek improwizacji i animacji poklatkowej, kontynuując projekt prowadzony przez Dwór Czeczów w Krakowie.

czytaj

Lalka Anima- kolejne spotkania

Wszyscy uczestnicy  projektu ‘’Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”,  dzielnie stawiają czoła kolejnym wyzwaniom stawianym przez organizatorów.

czytaj

Lalka anima – tworzymy mapę

Podczas kolejnego spotkania projektu „Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”, uczniowie mieli za zadanie utworzyć mapę, na którą składało się siedem niezwykle ciekawych krain

czytaj

Lalka anima

16 marca w Dworze Czeczów w Krakowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „Lalka anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”.

czytaj