Wystawa o zabawie i zabawa na wystawie

Uczniowie klas 7L, 7U i 2PP zagościli tym razem na wystawie „Trzepaki, Reksio, Atari” w Muzeum Nowej Huty. Mieli okazje dowiedzieć się czym i w co bawiły się dzieci w PRL-u. Wysłuchali ciekawych opowieści o zabawkach i grach (tych popularnych i tych wymarzonych), aktywnościach na świeżym powietrzu, o czytelnictwie i o rozwoju technologii na przestrzeni dekad (od telewizorów, rzutników, po pierwsze komputery w latach 80tych). Najważniejszy jest jednak fakt, ze na wystawie można tu nie tylko oglądać, ale też dotykać i bawić się! Uczniowie spędzili więc super chwile w strefach zabawy, a opiekunki
wzdychały z uśmiechem widząc zabawki swojego dzieciństwa w muzealnych gablotach. Dodatkową atrakcją okazała się możliwość zwiedzenia znajdujących się pod budynkiem muzeum schronów przeciwlotniczych z lat 50-tych XX wieku.
Opracowała:. K. Majcherczyk, M. Majka, A. Romańska

Facebooktwitter