Warsztaty rękodzielnicze z uczestnikami WTZ Podolany

W tym tygodniu gościliśmy w naszej szkole uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach, których zaprosiliśmy do udziału we wspólnych warsztatach rękodzielniczych. W trakcie zajęć zapoznaliśmy naszych gości z techniką filcowania na mokro. Większość uczestników zetknęła się z tą techniką po raz pierwszy. Na początku zapoznaliśmy się z materiałem, czyli wełną czesankową. Wełna używana do filcowania jest bardzo delikatna, miękka i gładka w dotyku. Mieliśmy do dyspozycji całą gamę barw – różne odcienie czerwieni, różu, fioletu, zieleni… Było w czym wybierać! Z wełny powstały piękne, wielobarwne kwiaty. Wszyscy mieli wielką frajdę przy komponowaniu swojego dzieła na folii bąbelkowej, a następnie moczeniu ciepłą wodą z mydłem, wygładzaniu, wałkowaniu, ugniataniu… Okazało się, że filcowanie na mokro ma wspaniałe walory terapeutyczne! Miło spędziliśmy czas z kolegami i koleżankami, a szczególnie ucieszyło nas spotkanie z absolwentami naszej szkoły – Iwonką i Adrianem. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwitter