„Jak nie czytam, jak czytam” – udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej

Uczniowie naszej szkoły kochają książki. Książki można czytać samodzielnie, można ich słuchać, można oglądać, dotykać i podziwiać ilustracje. Książki przynoszą radość, śmiech, budzą ciekawość, zachwycają, ale mogą też uspokajać i wyciszać. Dlatego właśnie uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy chętnie przystąpili do V już edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja ma na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dnia 6 i 7 czerwca nasi szkolni czytelnicy zaprezentowali się wraz ze swoimi ulubionymi książkami przed obiektywami fotograficznymi swoich wychowawczyń. Bo przecież czytać można wszędzie i w najróżniejszych pozycjach! Część wspaniałych ujęć powstała w klasach, część w specjalnym miejscu w szkole – w bibliotece, która zawsze wita uczniów miłą atmosferą. Za rok zapewne znowu spotkamy się na wspólnym czytaniu.
Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter