Ceramiczne arcydzieła

Kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej “Arcydzieła rękodzieła” odbyło się ponownie w ŚDS w Tomaszkowicach.

Uczestnicy warsztatów byli już doskonale zorientowani w temacie jak przebiega proces tworzenia ceramicznego arcydzieła. Praca z gliną sprawiła nam wszystkim autentyczną frajdę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że glina jest materiałem niezwykle plastycznym i można z niej z łatwością wyczarować kwiaty, zwierzątka, miseczki oraz różne ozdoby. Trudno nie wspomnieć również o aspekcie terapeutycznym – praca z gliną wycisza, odpręża, rozładowuje napięcia, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacniają poczucie własnej wartości. Miło nam było spotkać się z kolegami i koleżankami – absolwentami naszej szkoły, którzy są obecnie uczestnikami ŚDS w Tomaszkowicach. 

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwitter