Kolorowe patchworki i tajemnicze mikstury

Uczniowie klas 7U, 8L i 2PP uczestniczyli w styczniu w dwóch ciekawych wycieczkach. Pierwsza z nich to wizyta w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, gdzie młodzież w towarzystwie przewodniczki oglądała kolorową wystawę patchworków Małgorzaty Mirgi – Tas.

Oprowadzaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie stworzyli inspirowane wystawą bajecznie kolorowe zwierzęta.
Następnego dnia młodzież zwiedzała zupełnie inne wnętrza. Tym razem w towarzystwie przewodniczki uczniowie oglądali tajemnicze eksponaty zgromadzone w krakowskim Muzeum Farmacji. Oprócz nieskończonej wręcz ilości butelek, buteleczek, słoiczków i flakoników zobaczyli ogromne moździerze, stare próbówki i suszone skarby natury. Najciekawsze okazało się zwiedzanie muzealnych piwnic pełnych tajemniczych eksponatów

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter