Muzeum Iluzji w Krakowie

W piękny zimowy poranek, uczniowie klas 8S i 8UB wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Muzeum Iluzji w Krakowie.

Wizyta w historycznym dworku wypełnionym przykuwającymi wzrok iluzjami była dla nas wspaniałą, fascynującą zabawą! Mogliśmy podziwiać różnego rodzaju iluzje optyczne, fizyczne, historyczne oraz specjalne. Największe wrażenie wywarły na nas interaktywne rozrywki: rysowanie światłem, tworzenie cieni oraz niezapomniane chwile w świecie “do góry nogami” i w pokoju luster. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na krakowski Rynek. Mieliśmy okazję zobaczyć tam tradycyjny jarmark
bożonarodzeniowy, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Słodkim zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Pijalni Czekolady Wedel. Zadowoleni uczniowie z uśmiechem na twarzy szczęśliwie powrócili do szkoły.

Opracowała: J. Bielak

Facebooktwitter