Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia dzieci, młodzież, a także dorośli podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła także uczciła rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka oraz włączyła się w obchody tego dnia. Tematyczne zajęcia zostały zorganizowane 17 listopada 2022r. dla całej szkoły. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy przyszli ubrani na niebiesko, dając wyraz solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych tematyce praw dziecka oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji (tematyczne filmy, piosenki, quizy, karty pracy, zadania online na platformach edukacyjnych, dyskusje, plakaty, kolaże). Po zakończeniu projektu zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników oraz wystawa prac plastycznych.

Facebooktwitter