Nie tylko „Kaczka Dziwaczka” – konkurs polonistyczny

Uczniowie naszej szkoły brali udział w IX edycji konkursu literackiego organizowanego przez SOSW w Skawinie.

Tematyką tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego Szkół Specjalnych były zwierzęta w poezji dziecięcej. Podczas konkursu nasze dwa zespoły – Gosia i Mateusz oraz Wiktoria i Patryk – zmierzyły się z wieloma trudnymi zadaniami. Kandydaci do zwycięstwa odczytywali fragmenty wierszy, dopasowywali wiersze do przedmiotów i bohaterów, układali puzzle i rozwiązywali krzyżówki. Konkurencja była bardzo duża – w Skawinie pojawiło się aż piętnaście grup. Mimo lekkiego stresu, najważniejsza była zabawa. Wszyscy cieszyliśmy się z naszych wspaniałych wyników oraz wspaniałych nagród. Konkursowi polonistycznemu towarzyszyło głoszenie wyników konkursu plastycznego o tej samej tematyce. Wygrała go Wiktoria, a kilkoro innych uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia.
Opracowała: K. Majcherczyk


Facebooktwitter