„Kto ty jesteś? Polak mały” – Narodowe Święto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły w uroczysty sposób uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W programie artystycznym znalazły się prezentacje, piosenki i wiersze w wykonaniu uczniów młodszych i starszych. Przypomniano trudne koleje losu naszego kraju – rozbiory Polski, powstania kościuszkowskie, listopadowe, styczniowe. Na scenie pojawili się Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Widzowie oklaskiwali też układy taneczne do melodii krakowiaka i poloneza. Uroczystość zakończyła wzruszająca pieśń – modlitwa o pokój.
Po występie publiczność odśpiewała wraz ze wspaniałym zespołem nauczycielskim – Pani Kasia, Pan Radek, Pan Arek – patriotyczne pieśni, m.in. „Piechota”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter