Spotkanie z Dużym i Małym Wilkiem w gościnnych progach Pałacu Potockich

Po dłuższej wakacyjnej przerwie spotkaliśmy się ponownie w gościnnych progach Pałacu Potockich na kolejnych warsztatach z cyklu „Literackie Chwile”. Tym razem tematem spotkania była książka „Duży i Mały Wilk” Nadine Brun-Cosme. Rozpoczęliśmy wspólną zabawą przy dynamicznej muzyce, która mocno nas rozgrzała i wprawiła w wyjątkowo dobry
nastrój. Następnie pan Maciek przeczytał nam opowieść o dwóch wilkach – opowieść o tym, że samotność jest dobra tylko wtedy, jeśli nie zazna się bliskości drugiego. Historia Dużego Wilka pokazała nam, że nawet najbardziej zatwardziałe serce może zmienić się pod wpływem bliskości przyjaciela. W czasie warsztatów stworzyliśmy też piękne, kolorowe kocyki „grzejące ciepłem przyjaźni nawet w najbardziej pochmurne dni”. Organizatorem spotkania było Krakowskie Biuro Festiwalowe, a warsztaty poprowadzili dla nas jak zwykle pełni kreatywnych pomysłów pani Beatka i pan Maciek z Fundacji INSPIRO.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter