“Muzyką malowane” – interdyscyplinarne warsztaty muzyczno-malarskie w ramach Festiwalu Misteria Paschalia

Uczniowie klasy 2PP oraz 7UB uczestniczyli w warsztatach “Muzyką malowane” w Pałacu Potockich w Krakowie. Krakowskie Biuro Festiwalowe – organizator Festiwalu Misteria Paschalia, proponuje szereg aktywności edukacyjnych i warsztatowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, które przybliżają świat dźwięków sprzed setek lat. Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale ma też wiele innych właściwości. Może uspokajać lub pobudzać, ale może też zachęcać do tworzenia i sięgnięcia do innych sztuk. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się, czy można namalować muzykę, a potem próbowali dopasować kolory farb do różnych nastrojów i stworzyć malarskie ilustracje do wybranych utworów muzycznych. Jak zwykle na warsztatach w Pałacu Potockich powstały piękne i barwne dzieła plastyczne. Udział w warsztatach był również okazją do spaceru po krakowskim Rynku oraz degustacji pysznych obwarzanków.

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter