„Ławica wyobrażeń, czyli oceaniczna Literacka Chwila w Pałacu Potockich”

Kolejne spotkanie w ramach projektu “Literackie Chwile” odbyło się w minioną środę w Pałacu Potockich w Krakowie. Tym razem podczas zajęć poznaliśmy książkę „Swimmy” Leo Lionniego, a tym samym zostaliśmy zaproszeni w magiczną , podwodną podróż w głąb oceanu. Tytułowy Swimmy był małą, czarną i niepozorną rybką, która żyła w wielkiej ławicy wśród setek swoich sióstr i braci. Kiedy pewnego dnia pojawiło się zagrożenie i ławicę zaatakowała wielka, drapieżna ryba – tylko Swimmiemu udaje się uciec. Samotny i smutny wędrował przez dalekie morza, aż wreszcie odnalazł nową rodzinę. Mimo strasznych doświadczeń Swimmy nie bał się świata i dostrzegał jego piękno oraz potrafił się nim cieszyć. Jak zwykle na naszych spotkaniach było kreatywnie i inspirująco! Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:
tutaj link do Facebooka : https://www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO

Opracowali: M. Majka, A. Znamirowska, M. Mikołajczyk

Facebooktwitter