Dzień bezpiecznego internetu

8 lutego obchodzono „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W ramach działań profilaktycznych, związanych z bezpieczeństwem uczniów w Internecie w naszej szkole zorganizowano prelekcje dla klas: 5L, 8UB, 8L, 2PP oraz 2PPA. Głównym celem było inicjonowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu uczniów do zasób Internetu.
Omówiono pięć podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu:
1. Chroń swoją prywatność!
2. Mów, jeśli coś jest nie tak!
3. Nie ufaj osobą poznanym w sieci!
4. Szanuj innych w sieci!
5. Korzystaj z umiarem z Internetu!
Każdy uczeń po prelekcji otrzymał ulotkę, którą mógł omówić jeszcze raz z rodzicem w domu. Również wykonano gazetkę ścienną na korytarzu szkoły, a na niej, jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu.
Organizator: J. Rosół, J Bielak.

Facebooktwittergoogle_plus