Warsztaty Literackie w Pałacu Potockich

Pałac Potockich w Krakowie to niezwykłe miejsce otwarte na działalność kulturalną, a jego współgospodarzami są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Galeria Bunkier Sztuki. Właśnie tutaj odbyły się warsztaty literackie, które dla uczniów naszej szkoły poprowadzili Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy INSPIRO. Podczas zajęć poznaliśmy książkę Lizzy Stewart „W moim ogrodzie jest tygrys”, która była inspiracją do naszych dalszych działań twórczych. Po raz pierwszy zetknęliśmy się z nową techniką plastyczną jaką było czarowanie kolorami przy użyciu farb Ebru. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wodnych arcydzieł, które powstawały w trakcie naszych warsztatów. A potem dumni nieśliśmy nasze oprawione w piękne ramki obrazy ulicami Krakowa. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i mamy nadzieję do zobaczenia wkrótce!
Zapraszamy do fotogalerii:
https://www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/posts/4932202076811728

Opracowały: M. Majka, A. Znamirowska, K. Zielińska

Facebooktwittergoogle_plus