Światowy Dzień Serca

,,Oszczędzaj serce, póki czas
Bo tylko jedno serce masz…”
W. Młynarski

Serce jest jednym z najbardziej zapracowanych narządów. Jego ciche, systematyczne bicie towarzyszy nam nieustannie, lecz na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak ważną rolę odgrywa w naszym organizmie. Z okazji Światowego Dnia Serca uczniowie klasy 5L i 8L uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Edytę Maciejewską. Poznali najważniejsze funkcje i budowę serca oraz dowiedzieli się czego potrzebuje, aby dobrze pracować i jak o nie dbać. Wszyscy uczniowie wykazali się aktywnością i chętnie wykonywali przygotowane dla nich zadania, a ochotnicy mogli posłuchać przez stetoskop bicia własnego serca i porównać jego pracę przed i po wysiłku fizycznym.

Opracowała: A. Romańska

Facebooktwittergoogle_plus