Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

„Nie istniejemy sami. Wszędzie i zawsze jesteśmy tylko cząstką krajobrazu, ale i on w nas trwa. To on właśnie kusi, aby uciec z miasta, z trudu równin w trudy gór, znad biurka do lasu, z powrotem w krajobraz”. (Władysław Krygowski, „Góry mojego życia”)


Krajobrazy są nieodłączną częścią naszego codziennego życia, choć zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się wokół nas i nie doceniamy piękna, które nas otacza. Nie zastanawiamy się też, w jak dużym stopniu to my decydujemy o tym, co zobaczą wokół siebie następne pokolenia. Takim refleksjom sprzyjają nietypowe święta związane z Ziemią, przyrodą czy ekologią, a jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. Z okazji tego dnia uczniowie klasy 5L i 8L wzięli udział w warsztatach, podczas których utrwalili swoją wiedzę na temat krajobrazów Polski. Jak zwykle było nieco teorii i dużo praktyki, a uczniowie wykazali się sporą wiedzą i aktywnością podczas wykonywania kolejnych zadań, zwłaszcza tych interaktywnych.
Opracowała: E. Maciejewska, A. Romańska

Facebooktwittergoogle_plus